Relaxace a světelná terapie

Od července 2016 přichází Domov V Podzámčí s novou službou. Svým klientům nabízí světelnou terapii, která jim má pomoci zmírnit pocity únavy, úzkosti a podrážděnosti, ale také podpořit regeneraci a snížit nemocnost.
Fototerapeutická místnost má zejména v zimních měsících, kdy jsou dny krátké a slunce je málo, doslova blahodárný účinek na tělo i duši. Je zdrojem energie, snižuje napětí a únavu, zmírňuje symptomy deprese, podporuje regeneraci a pomáhá navodit pocit pohody. Místnost je vybavena speciálními plnospektrálními zářivkami, které produkují světlo z 98% shodné se slunečním zářením. Klienti se mohou pohodlně usadit (imobilní klienti navštěvují fototerapeutickou místnost na lůžku) a nechat na sebe působit „zdravé“ světlo. Příjemnou atmosféru v místnosti navazuje i speciální malba s přírodním motivem, která je vyobrazena na obvodových stěnách místnosti. Fototerapeutická místnost by se měla využívat zejména ráno, co nejdříve po probuzení. Její využití je ale vhodné také během dne. Naopak k večeru už by se fototerapeutická místnost navštěvovat neměla, jelikož světlo v ní produkované podporuje nastartování organismu, což je před spánkem nežádoucí.
Ve fototerapeutické místnosti využíváme také přenosné relaxační světlo (s možností nastavení různých barev dle přání klienta) a lávové lampy pro relaxaci.
Pod vedením aktivizačních pracovnic probíhá ve fototerapeutické místnosti skupinová,ale i individuální terapie. Klienti zde mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu, dále zde probíhá aromaterapie. Pobyt v této místnosti je vhodný pro nácvik kognitivních funkcí, reminiscenční terapii, muzikoterapii, popovídání si.

O  „světelnou“místnost je mezi klienty Domova V Podzámčí velký zájem a my jsme rádi, že jim můžeme nabídnou aktivitu, která podpoří jejich dobrou náladu a  představuje účinnou formu pomoci proti špatné náladě a depresím.

Relax místnost Relax místnost Relax místnost Relax místnost